poznaj nas

Zespół WinEdukacji

Szymon Milonas
kursy WSET, FRENCH WINE SCHOLAR
Certyfikowany nauczyciel WSET i importer wina. Absolwent kursów — French Scholar Guild, Society of Wine Educators, Court of Master Sommeliers Intro, certyfikowany nauczyciel regionu Bordeaux, Valpolicella i Jerez.
Michał Stykowski
kursy wset, spanish wine scholar
Absolwent WSET 3, pierwszy Polak z tytułem Spanish Wine Scholar. Specjalizuje się w winach hiszpańskich, sędzia na konkursach wina m.in Bacchus Vini.
Łukasz Wojnarowicz
kursy WSET
Absolwent Diploma in Wines and Spirits z tytułem Weinakademikera, nadawanym przez Weinakademie Österreich w Rust. Wykładowca Collegium Civitas, dziennikarz magazynu Czas Wina i sędzia na zawodach winiarskich.
Justyna Sawińska
kursy WSET
Poszukiwaczka smaków i zapachów, ukończyła z wyróżnieniem kurs WSET na poziomie 3, właścicielka projektu subskrypcji winnych zestawów Winebox. Od lat związana z warszawską branżą concierge, dla której klientów organizuje winne degustacje i szkolenia oraz pisze artykuły dotyczące wina i gastronomii.
Wojtek Szczypiński
kursy wset, Italian Wine Sholar
Ukończył z wyróżnieniem kurs WSET 3, przymierza się do poziomu 4. Prowadzenie szkoleń i degustacji łączy z pracą w agencji reklamowej dla klienta branży alkoholowej oraz rozwijaniem autorskiego bloga.
Joanna Siau
WINO OD PODSTAW
Przez 10 lat właścicielka biznesu winiarskiego. Selekcjonerka win. Sądzia konkursów winiarskich. Ambasadorka win z regionu Roussillon. Dziś absolwentka WSET, sommelierka i manager wine baru. Uwielbia prowadzić degustacje, dzielić się swoja pasją i zgłębiać tajniki winiarskiej profesji. W wolnym czasie buduje start-up. O winie oczywiście!
Tomasz Fijał
WSET 1, WSET 2
Absolwent WSET 3 ukończonego. z wyróżnieniem, sędzia konkursów winiarskich, wine&whisky coach, sommelier z 15-letnim doświadczeniem w branży winiarskiej, wine buyer, absolwent studiów enologicznych, twórca projektu Class in Glass, założyciel Ferment - sklep z winem i whisky | wine&whisky bar
Krystian Blejder
WSET 1, WSET 2
Doświadczony poznański sommelier, absolwent WSET 3 z wyróżnieniem. Student programu WSET Diploma in Wines. Prowadzi warsztaty tematyczne oraz kursy WSET1 i WSET2 w Poznaniu. Autor w dziale Akademia Wina kwartalnika Trybuszon gdzie regularnie zgłębia tajniki procesów zachodzących w winie, jego produkcji, klasyfikacji winnic europejskich czy organicznej i ekologicznej certyfikacji wina.
Kasia Drzewowska
Education Manager
Absolwentka kursu WSET 3. Od ponad 15 lat zaangażowana w kompleksową obsługę klienta. Niezmiennie ciekawa ludzi i ich historii, szczególnie tych z winem w tle 🙂 Wielka fanka sherry, polskich win musujących i serów.
Gosia Żwan
Koordynatorka kursów
Pasjonatka gry w badmintona i czerwonego wina. Po latach pracy w zamówieniach publicznych odnalazła swoje miejsce we właściwej branży 😉 Absolwentka kursu WSET 2 z gotowością kontynuowania dalszej edukacji winiarskiej.
Barbara Gradowicz
Marketing Project Manager
Absolwentka kursu WSET 2, której wiedza na temat wina rozwita z każdym dniem pracy w WinEdukacji. Uwielbia kuchnię koreańską, dobry design i podróże.