winEdukacja

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania, które padają przed przystąpieniem do naszych kursów.

Tak, kurs WSET 2 rozpoczyna przygodę z edukacją winiarską z założeniem, że uczestnicy mają prawo nie wiedzieć wszystkiego. WSET 2 różni się od WSET 1 tym jak szczegółowo i jak głęboko poznajemy reguły analizy wina (degustacja 45 win) i teorię (20 godziny zajęć i zalecane 12 godzin pracy własnej). Na kursie WSET 1 pomagamy uczestnikom zrozumieć różnice i rozpoznawać podstawowe style, typy i przykłady win.  Jeśli więc pracujesz w branży winiarskiej, gastronomicznej lub od dłuższego czasu interesujesz się winami, chodzisz na degustacje, czytasz o winach, jeździsz po winnicach – zapraszamy od razu na kurs WSET 2. W razie dalszych wątpliwości proszę zajrzeć do sylabusa właściwego kursu – w zakładkach odnoszących się do konkretnego kursu lub skontaktować się bezpośrednio z prowadzącym.

Tak, jeśli kurs WSET to będzie pierwszy bardziej profesjonalny kontakt z winem. Warto przeczytać przykładowe pytania testowe z sylabusa kursu WSET 1 i WSET 2  – jeśli pytania z WSET 1 nie sprawiają żadnej trudności i wydają się być za proste – zapraszamy od razu na WSET 2. Jeśli jednak nie wiesz czy Chianti, Chablis, Soave, Porto to szczep, czy apelacja lub czym produkcja wina białego różni się od czerwonego, to zapraszamy na WSET 1, a potem na WSET 2.

Na kurs WSET 1 oraz WSET 2 biernie – trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Podręczniki i egzamin są w języku angielskim, ale zajęcia prowadzone są po polsku.

Koszyk Zamknij